top of page
Вівтарна дружина св. апостола Андрія Первозванного
DSC_0069.JPG

З початків існування храму при храмі діє Вівтарна Дружина. Це хлопці або юнаки, які допомагають священикам в часі Божественної Літургії та інших Богослужінь .

          Із грудня 2006 року вівтарна Дружина Катедрального собору Пресвятої Трійці отримала свого Покровителя і носить назву: Вівтарна Дружина св. ап. Андрія  Первозваного.

Хлопчина або юнак який має намір вступити до Вівтарної Дружини має пройти певний термін, який розділяється на такі етапи:

  1. Кандидат у Вівтарну Дружину – перші його дні у Вівтарній Дружині, він все ретельно вивчає, придивляється до служіння інших.

  2. Кандидат у члени Вівтарної Дружини – після року служіння і своїх навиків отримує право на носіння підрясника в часі всіх Богослужінь, які проводяться в храмі

  3. Член Вівтарної Дружини св. ап. Андрія Первозваного –  після прийняття присяги Члена Вівтарної Дружини отримує право на носіння Дальматики.

Перший Чин прийняття у Вівтарну Дружину відбувся 10 грудня 2006 року і від тоді це стало традицією Вівтарної Дружини, яка щороку поповняється новими Членами та кандидатами. Щороку в переддень свята Св. Ап. Андрія Первозваного або в найближчу суботу відбувається Чин прийняття в кандидати та у Члени Вівтарної Дружини. Цей чин відбувається в поєднані із Богослужінням Великої Вечірньої.  

          На даний момент Вівтарна Дружина виглядає так:

20 членів Вівтарної Дружини

11 кандидатів у Члени

6 кандидатів у Вівтарну Дружину

2 молодших хлопців які придивляються до служіння

          Всіх разом Вівтарна Дружина нараховує 39 осіб.

До обов’язків вівтарника належить:

  • Сумлінне та старанне ставлення до Богослужіня;

  • Вміння правильно і вчасно все робити;

  • Знати обов’язки та права Вівтарника;

  • Дбати та нести відповідальність за речі, які вживає або використовує; Вівтарник, як в часі Богослужіння так і поза його межами;

  • Тримати чистоту при вівтарі та інших місцях свого служіння;

  • З трепетом ставитися до Богослужбових речей;

  • Не запізнюватися на Богослужіння;

  • Вести себе належним чином в часі Богослужіння.

Окрім служіння Вівтарник щосуботи має відвідувати Катехетичні заннятя та брати участь в прибиранні Святилища, паламарки та інших місць.

bottom of page