top of page

Марійська дружина парафії Пресвятої Трійці

IMG_20191009_155654.jpg

«А Ти захистиш всіх, о Всеблагая, хто тільки прийде під Твій Покров»

  Такими словами в піснях просила у Богородиці  заступництва і допомоги невелика групка людей, звеличуючи Марію. Так  і зародилась думка створити Марійське Товариство, куди можна прийти і порозважати над тим: хто ми, для чого живемо і яке місце в нашому житті займає Бог.

  Особливість Марійського товариства в тому, що участь у ньому є на добровільних засадах. Товариство об’єднує тих, хто твердий у вірі до Бога, совісний у вчинках.

  Марійська  дружина в Дрогобичі була створена у 1906р., і налічувала 44 членкині, але активна її робота розпочалась у 1934 р.

   Після проголошення Незалежності  України, у 1992р.  було відновлено роботу  жіночого Марійського Товариста, яке отримало назву «Милосердя».

    Першим провідником Марійського товариства «Милосердя» був о. Мирон Бендик, а головою товариства п. Надія Костик.   Під час економічної скрути 90-х рр., товариство допомагало нужденним, одиноким і потребуючим людям. Саме від жінок члекинь (їх було 32 ) допомогу отримали:

  • 209 людей похилого віку;

  • 50 дітей-сиріт;

  • 20 студентів –дітей сиріт.      

 Робота жінок-членкинь була титанічною, але з часом діяльність в Товаристві набула більш молитовного характеру.

  В 2012 р. жіноче Марійське Товариство зареєстроване як громадська організація, що діє згідно Статуту. Організація  отримала назву Дрогобицьке регіональне об’єднання жіночого християнського Марійського товариства «Знамення».  Саме в Товаристві «Знамення» і ми маємо змогу  молитися, розважати над своїми вчинками, укріплюватись у вірі до Бога, розпізнавати потаємні сторони нашої душі.

      Вірна своїй обітниці Богородиця-Марія, хоче захистити нас від гріхів, сумнівів, збентежень, зневіри. Саме тому і благословляє нас на молитві, яка відбуваються щосереди о 16:00., а ми як слухняні діти з вірою йдемо за Богородицею.   

    

IMG_20191009_155509.jpg

Об’єднання «Знамення» має на меті:

А) відновити покликання та всебічну діяльність жінок-матерів;

Б) дбати про збереження сімей;

В) допомагати людям у нещасті.

 

 Вся діяльність об’єднання полягає в молитві за конкретні проблеми конкретних осіб, в тому числі і членів Марійського товариства. Також членкині Марійської дружини ангажуються до різних соціальних проектів, які проводить парафія. 

   Сучасний стан духовності показує, що Церква потребує людей, які допомагають поширювати світло Віри, Надії, Милосердя.

IMG_20191009_154642.jpg
bottom of page