top of page

Катехитична школа ім. митрополита Андрея Шептицького парафії Пресвятої Трійці

м. Дрогобича

IMG-823c4f979d94015bc6b06d1d8c1bf377-V_e

“Не можу собі достаточно з’ясувати того, як важною є наука катехизму для дитини на ціле її життя… Просто цілий напрям життя, найосновніші поняття життя, усі чесноти християнина, а звідти й ціла вартість його праці, зависить від того, чи він замолоду перейнявся наукою віри. Священик, навчаючи дітей релігії, працює над найкращим і найбільшим ділом, над яким лише людині дано коли-небудь працювати. Він на душі дитини, що має бути горожанином Церкви Божої і горожанином своєї вітчизни, виробляє, витискає знаки Христових чеснот, виробляє в ній християнське життя, … неначе малює Христову ікону…”

/Із послань Митрополита Андрея Шептицького/

 

Одним з найбільших обов’язків у житті Церкви завжди була і залишається катехизація. Її метою і завданням є не тільки передавати основи науки Христа, але, передовсім, виховувати у вірі, передавати віру для життя.

Сам, Ісус Христос доручив Церкві євангелізувати всі народи: “Ідіть, отже, і зробіть учнями всі народи” (Мт. 28,19). Отож, учителі Церкви - чи це духовні особи, чи миряни, зобов’язані сповняти цей заклик Христа.

З іншого боку, кожний охрещений має право одержати від Церкви науку і виховання, які давали б йому змогу осягнути правдиве християнське життя та довести до зрілості дану Богом йому віру, яку постійно потрібно просвічувати, розвивати та оберігати.

Гарно про цей процес воцерковлення і виховання у вірі, свого часу, сказав блаженніший Любомир: «Процес катехизації повинен тривати від зачаття до останніх хвилин земного життя, тому що він тривалий…».

Синод єпископів нашої Церкви у своїх постановах також наголошує про необхідність всебічно сприяти ширенню науки про Бога, Церкву і віру для нашого народу, яка завжди була головною складовою його буття. І акцентує на важливості створення при кожній парохії недільних катехитичних шкіл, «…як вияв новітньої євангелізації, для виховання і впровадження в молитовне, літургічне і практичне християнське життя в спільноті – Церкві».

Слідуючи заклику Ісуса Христа і беручи до уваги Постанови Синоду Єпископів УГКЦ про катехизацію, у парафії Пресвятої Трійці починає своє існування Недільна школа. Її започаткування припадає на 1998 рік, хоча саме катехитичне служіння велось у парафії ще до заснування самої школи, силами священників, сестер-монахинь та катехитів.

 З того часу Катехитична школа з року в рік гостинно відчиняла свої двері для усіх дітей та учнів віком від 4-ох до 16-ти років. А від 21 вересня 2009 р.Б. ця школа, з благословення Владики Юліяна (Вороновського), стала Катехитичною Школою ім. Митрополита Андрея Шептицького, директором якої було іменовано ієрея Юрія Завійського.

Найкращими днями для проведення катехитичних наук у Недільній школі, безперечно, є субота і неділя. Тому у ці дні проводяться, нашими вчителями-катехитами, катехитичні заняття для відповідно створених груп дітей та молоді.

Програма нашої Катехитичної школи є складена на основі програми розпрацьованої Патріаршою катехитичною комісією і затвердженої Синодом Єпископів УГКЦ. Вона передбачає, за допомогою вже розроблених спеціальних зошитів для дітей та посібників для катехитів, відео та аудіо матеріалів катехитичного змісту, приготування до першої Сповіді та урочистого Святого Причастя, вивчення учнями щоденних молитов, катехизмової частини, літургійного співу, ознайомлення з історією спасіння Старого і Нового Завітів  для молодших класів. Для старшокласників передбачено вивчення загальних відомостей з курсу історії Вселенської та Української Греко-Католицької Церкви, пояснення Св. Тайн, більш детальне пояснення щоденних молитов, ознайомлення із різними сектами, їхніми доктринами, глибше переосмислення християнських празників та християнських чеснот, тощо....

Також, отримуючи знання з катехизи, діти можуть застосовувати їх практично, прислуговуючи біля священика в часі Божественної Літургії чи супроводжуючи співом різні богослужіння. Неодноразово, парафіяни нашої парафії могли бачити своїх дітей чи онуків, які є учнями Недільної школи, у різних культурно-просвітницьких заходах, благодійних акціях чи тематичних вечорах, які додатково дають можливість дитині удосконалювати власний духовний світ.

Навчання у Недільній школі не обмежується тільки уроками, а вміло поєднується із відпочинком. Для учнів нашої школи організовуються прощі у відпустові місця та цікаві екскурсії. Кожного року діти мають можливість проводити з користю час у літніх християнських таборах: «Літо з Богом», «Сарепта».

Маємо намір не залишити поза увагою і батьків наших учнів. Часто спілкуючись з ними, ми бачимо чи малу потребу в їхньому вдосконаленню розуміння і практикування правд віри і Божого Слова. Тому, цього року, плануємо для них провадити катехитичні зустрічі на різні теми, організовувати реколекції, більше залучати до літургійно-духовних практик та діяльності в парафії.

Не менш важливою ділянкою у катехизації для нашої Катехитичної школи є співпраця із ліцеями м. Дрогобича, що територіально належать до парафії Пресвятої Трійці. Серед них ліцей № 1, №3, №15 та ліцей ім. Богдана Лепкого, де окрім присутності священника на різних урочистостях чи творчих вечорах, відбувається приготування учнів 2-х класів до першої Сповіді і Святого Причастя, а також вивчення катехизмових правд віри з 3-х по 9-ті класи.

Щоправда, враховуючи нові обставини, які складаються у нашій державі, а від так і освіті, не бажаючи бути тягарем для тих, хто не хоче вчитися правд святої віри або вбачає у такому навчанні вигоду лише для церковників, не наражаючи дирекцію ліцею на певні непорозуміння, нами прийнято рішення про видозміну нашої співпраці у сфері катехизації у цих вищезгаданих освітніх закладах.

На сьогоднішній день наша Катехитична школа своїм навчанням охоплює приблизно 1400 дітей різних класів і віку. Серед них є як учні Недільної школи, так і  учні  ліцеїв №1, №3, №15 та ліцею ім. Богдана Лепкого, в яких наші катехити провадять катехизацію. Також до цієї кількості катехизованих дітей входять і діти різних спільнот, що діють у парафії, а саме: Молодіжні хори «Аве Марія» та «Відлуння», Вівтарна дружина «Св. ап. Андрія Первозванного», Братство Української Молоді.

Наша катехитична школа – це своєрідна родина, де ми вчимося не тільки пізнавати Бога та Його правди, але намагаємося жити в Божій родині.

Отож, дорогі батькі і діти, якщо ви бажаєте стати учасниками нашої катехитичної спільноти, в якій кожен може удосконалювати свою віру через вивчення Божого Слова та Правди віри, спільну молитву та плекання християнських чеснот, ми чекаємо на вас і готові вам стати у цій мандрівці віри добрими помічниками!

Подаємо розклад занять в Катехитичній школі ім. митрополита Андрея Шептицького парафії Пресвятої Трійці м. Дрогобича:

 

Розклад занять в Катехитичній школі

ім. митрополита Андрея Шептицького

парафії Пресвятої Трійці

м. Дрогобича:

 

Четвер

 

2 і 3 клас (приготування до Першої Сповіді і Урочистого Причастя) (кабінет № 5) – 14:30-15:15 год.

 

Субота

 

11:15-12:00 год. – Вівтарна дружина (ризниця),

 

2 і 3 клас (приготування до Першої Сповіді і Урочистого Причастя) (кабінет № 5) – 11:30-12:15 год.

 

Храм Самбірської ікони Божої Матері:

 

І-ша група (дошкільнята 5 років та 1 клас) – 11:00-11:30 год.

ІІ-га група (2 клас - приготування до Першої Сповіді і Урочистого Причастя) – 11:35-12:20 год.

ІІІ-тя група (3, 4 і 5 класи) – 10:10-10:55 год.

ІV-та група (6, 7, 8 і 9 класи) – 12:30-13:15 год.

 

Катехит – Надія Шумада

 

Неділя

 

дошкільна молодша група (вік 4 роки) (кабінет № 5) –  10:30-11:00 год.

дошкільна старша група (вік 5 років) (кабінет № 5) – 12:00-12:30 год.

1 клас (кабінет № 5) – 11:15-11:50 год.

4 клас (кабінет № 5) – 09:45-10:30 год.

5 клас (трапезна ІІ-й поверх) – 11:15-12:00 год.

6 клас (трапезна ІІ-й поверх) – 12:00-12:45 год.

7 клас (трапезна ІІ-й поверх) – 09:45-10:30 год.

8-9 клас (трапезна ІІ-й поверх) – 10:35-11:15 год.

Братство Української Молоді (кабінет № 5) – 14:00-15:00 год.

 

Катехити Катехитичної школи:

 

Катехит Наталія Веретко – дошкільна молодша, дошкільна старша групи і 4 класи;

Катехит cестра Романна (Згромадження сестер святого Йосифа Обручника Пречистої Діви Марії) – 2 і 3 класи (Підготовка до Першої Сповіді і Урочистого Причастя);

Катехит Ірина Михаць – 5, 6, 7, 8 і 9 класи;

Катехит Надія Шумада – 1 клас;

Протоієрей Юрій Завійський – Братство Української Молоді;

 

 

Для додаткової інформації, будь ласка телефонуйте на парафіальний телефон за номером   (244)-3-96-21 або зверніться до о. Юрія Завійського.

 

P.S. Чекаємо дітей з батьками для запису у Катехитичну школу ім. митрополита Андрея Шептицького з 15 вересня по 01 жовтня 2019 р.Б. у кабінеті парафіяльного секретаря або у захристії парафії з 9.00 до 18.00 год.

 

 

…Пустіть дітей приходити до Мене
 і не забороняйте їм, бо таких є Царство Боже. 
Істинно кажу вам: хто не прийме Царства Божого, 
як дитя, той не ввійде в нього». 
І, обнявши дітей, Ісус Христос поклав на них руки і благословив їх. 
(Мк. 10, 13-16)

bottom of page