top of page

Пам'ятний знак Героям Небесної сотні та Захисникам незалежності України

До роковин розстрілу учасників революції Гідності на фасаді Катедрального собору Пресвятої Трійці м. Дрогобича встановлено пам'ятний знак на честь Героїв небесної сотні та загиблих воїнів АТО.

Герої не вмирають! Цими словами Україна проводжала та і далі проводжає в останню путь своїх синів, тих,  хто загинув за свою країну, за свій народ. Від нас пішли найкращі. Ті, для кого «справедливість», «гідність», «свобода», «Україна» були не просто словами, а сенсом життя.

Історія України мала багато трагічних періодів, коли свобода і навіть сам факт існування українського народу опинялися під загрозою. Але завжди найкращі сини і дочки України ставали на захист своєї землі, своєї держави, своїх співвітчизників.

Нині знову настав час – час вибору між свободою і рабством, світлим майбутнім та темним минулим, справедливістю та тиранією.  Очікування та надії, оповиті романтикою юності,  були брутально втоптані у граніт Майдану Незалежності. Проте ні кулі, ні гранати, ані людська жорстокість не змогли перемогти героїв Майдану. Вони гинули, але не здавались. Кожен із них заплатив за свої переконання найвищу ціну - ціну власного життя .

Ціною власного життя на східних теренах України і сьогодні боронять нашу свободу та незалежність держави військовослужбовці та добровольці.

Тому для нас є святим обов’язком гідно вшанувати Героїв України, щоб пам'ять про їхню жертву надихала грядущі покоління на "геройські подвиги у справах церкви і народу" (митрополит Андрей).

На прохання митр. прот. Тараса Гарасимчука та парафіяльного уряду п. Максимом Тарановим і п. Юрієм Чернявським був виконаний проект пам'ятного знака. При проектуванні пам’ятника використано ряд символів: головна фігура має вигляд ангела, який складає руки ніби причащається і демонструє свою готовність до самопожертви; контури крил створюють полум’я свічки, яка символізує вічну пам'ять про загиблих; світло цієї свічки освітлює наше майбутнє. Ангел відривається від земної кулі, як символу української землі, і возноситься на небо, що нагадує шлях безсмертних душ Героїв. На обрамленні земної кулі напис: "Героям небесної сотні та захисникам незалежності України".

IMG_9613.jpg

25 квітня Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, у співслужінні владики Ярослава (Приріза), владики Григорія (Комара), владики Володимира (Війтишина), владики Кена (Новаківського), владики Богдана (Дзюраха), владики Бориса (Гудзяка) освятив пам’ятник знак Героям Небесної сотні та Захисникам незалежності України, споруджений на стіні Катедрального собору Пресвятої Трійці м. Дрогобича.

Главу УГКЦ і владик перед входом до храму Пресвятої Трійці привітала молодь і духовенство парафії. Відтак в церкві розпочалось богослужіння Великої вечірні, після завершення якого Блаженніший Святослав відслужив панахиду за загиблими воїнами і освятив пам’ятник знак Героям Небесної сотні та Захисникам незалежності України.

Звертаючись до духовенства й мирян, присутніх на цій події, Глава УГКЦ сказав: "Однією з прикмет нашого люблячого Бога є те, що Він є Богом, Котрий пам’ятає про людину - Своє улюблене сотворіння". Завдяки тому, що Бог пам’ятає про людину, вона живе. За словами Предстоятеля УГКЦ, про це особливо варто пам’ятати тоді, коли ми знаходимось в складній ситуації, або ж сумуємо, чи просимо Бога, щоб не забував про нас, а був з нами, рятував від смерті і дарував життя.

Найбільшим виявом Божої пам’яті про людину є таїнство воплочення, страждання і воскресіння Божого Сина. Пам’ятаючи про людину, яка переходить смерть, Бог Сам забажав Своєю власною смертю знищити смерть, а через Своє воскресіння - дарувати нам вічне життя.

Крім того, проповідник додав, що, "творячи людину на Свій образ і подобу, Господь дав їй здатність пам’ятати". На думку Блаженнішого, встановлення пам’ятного знаку на стіні Катедрального собору м. Дрогобича є важливим з огляду на його виховну роль: "Цей пам’ятний знак буде будити нашу пам’ять, щоб ми були собою, щоб наша Мати-Україна мала майбутнє".

Відтак владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, висловив подяку Блаженнішому Святославу і присутнім єпископам за спільну молитви та освячення пам’ятного знаку, який увіковічнить пам’ять Героїв Небесної Сотні та інших мучеників, що віддали своє життя за соборність і незалежність України.

Після завершення богослужіння відбувся Вечір пам’яті Героїв Україні, участь в якому взяли церковні хори, музичні колективи та парафіяльна молодь.

bottom of page