top of page
Преосвященний єпископ Самбірсько-Дрогобицький Ярослав (Приріз)
bishop_jaroslav.jpg

      Народився 30 березня 1963 р. в с. Ластівка Турківського району на Львівщині в сім'ї Миколая та Анни з роду Федак. У 1970 р. пішов до першого класу, а закінчив навчання в 1981 році, отримавши диплом про середню технічну освіту. З 1983 р. працював механіком на Дрогобицькому долотному заводі в технічному відділі і одночасно навчався в підпільній духовній семінарії УГКЦ в місті Львові, яку очолював Архиєпископ Володимир (Стернюк).

   4 грудня 1988 р. в м. Львові був висвячений на священика владикою Михаїлом (Сабригою). У 1989 р. Архиєпископ Володимир Стернюк доручив йому відродити й організувати парафії УГКЦ в Старосамбірському районі Львівської області. Відтак, будучи священиком, відновив та обслуговував громади УГКЦ в місті Хирові, в селах Тернава, П'ятниця, Поляна, Сливниця, Стар'ява, Сушиця, Лопушниця, Терло та інші. У 1990 році душпастирював у храмі Пресвятої Трійці м. Дрогобича.

     У 1991 р. розпочав вищі богословські студії в Папському східному інституті в м. Римі. У 1992 р. вступив до Чину Отців Редемптористів, а в 1994 р. склав обіти у Львівській провінції ЧНІ. З волі настоятелів Чину продовжує вищі богословські студії у Папському східному інституті в Римі. Навчався на богословсько-патристичному факультеті за спеціалізацією "Східне богослов'я" та в 1996 р. здобув ступінь ліценціата. У 1997 р. закінчив з відзнакою навчання третього етапу вищих богословських студій, здобувши право писати докторську дисертацію.

   У 1997 р. за дорученням настоятелів ЧНІ організував Вищий духовний інститут ім. бл. свщмуч. Миколая Чарнецького в м.Львові, де став префектом студентів та викладачем східного богослов'я. У 1999 р. Генеральний уряд призначив його членом генерального секретаріату формації при Генеральній управі ЧНІ в Римі терміном на 6 років, а в 2005 році цей термін було продовжено. У 2001 р. був призначений ректором Вищого духовного інституту та ігуменом монастиря Святого Альфонса. Впродовж цього часу душпастирював на парафіях України та поза її межами (в Європі, Канаді, Америці). У червні 2005 р. був призначений протосинкелом Самбірсько-Дрогобицької єпархії. 2 березня 2006 р. іменований єпископом-помічником даної єпархії. 29 квітня 2006 р. отримав єпископські свячення з рук глави УГКЦ Блаженнішого Любомира (Гузара). 21 квітня 2010 р. піднесений до гідності єпископа-коад'ютора даної єпархії. 27 жовтня 2011 р., після того як Блаженніший Святослав (Шевчук) прийняв зречення владики Юліана (Вороновського) з уряду єпископа Самбірсько-Дрогобицького, владика Ярослав перейняв адміністрування Самбірсько-Дрогобицькою єпархією. 24 грудня 2011 р. Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, увів владику Ярослава на престіл Самбірсько-Дрогобицької єпархії.

Єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії Григорій (Комар)
vl_hryhorij.jpg

      Народився 19 червня 1976 року в селі Летня Дрогобицького району, Львівської області. 

Неповну середню освіту здобув у Броницькій загальноосвітній школі. Відтак повну середню освіту - в Лішнянській загальноосвітній школі.

У 1994 р. поступив до Львівської Духовної Семінарії, яку закінчив в грудні 2000 року.

12 лютого 2001 року рукоположений преосвященним владикою Юліаном (Вороновським) на диякона, а 22 квітня цього ж року на священика. Свячення прийняв в неодруженому стані.

      З благословення владики Юліяна, Єпископа Самбірсько-Дрогобицького, з жовтня 2001 року розпочав спеціалізовані студії в Папському Східному Інституті в Римі (Італія). У червні 2003 отримав диплом ліценціата східного богослов'я

   В липні 2003 року призначений проректором та економом Дрогобицької Духовної семінарії.

   Упродовж 2004-2006 рр. виконував душпастирське служіння при парафії Христа-Чоловіколюбця у м. Стебнику на Дрогобиччині, а з грудня 2006 року – сотрудник парохії Успення Пресвятої Богородиці м. Дрогобича.

      В 2010 р. іменований цензором Самбірсько-Дрогобицької єпархії

    Декретом Блаженнішого Любомира в 2010 р. призначений радником Богословського відділу Патріаршої курії УГКЦ.

    5 березня 2012 р. владика Ярослав (Приріз) іменував о. Григорія Комара протосинкелом Самбірсько-Дрогобицької єпархії.

    25 червня 2014 р., у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець Франциск дав свою згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів УГКЦ о. Григорія Комара єпископом-помічником Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, надавши йому титулярний осідок Акці.

    22 серпня 2014 р. у Катедральному соборі Пресвятої Трійці, в м. Дрогобич, відбулась єпископська хіротонія владики Григорія. Її очолив Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ, у співслужінні владики Ігора (Возьняка), Митрополита Львівського, владики Ярослава (Приріза), єпископа Самбірсько-Дрогобицького, та інших єпископів УГКЦ.

     Крім рідної, української, знає італійську, англійську, польську і російську мови.

bottom of page