top of page

Розпорядження Духовенству і вірним Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ щодо поширення коронавірусу
Нещодавно в Україні вступили в дію обмежувальні заходи для запобігання поширення коронавірусу. У зв'язку з цим владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький скерував до духовенства і вірних окреме розпорядження.


РОЗПОРЯДЖЕННЯ

Взявши до уваги ситуацію, що склалася в зв’язку із заходами, запровадженими органами державними влади для недопущення поширення епідемії коронавірусу (COVID-19) в Україні; дбаючи про духовне і тілесне здоров’я наших вірних; користуючись рекомендаціями Блаженнішого Святослава, Глави й Отця УГКЦ, поставитись відповідально до заходів безпеки, а також зберігати цілковитий спокій;

постановляю:

А. Для підтримання молитовного духу

1. На кожній Божественній Літургії на Єктенії усильного благання додати особливі прохання (див. Додаток І). 2. Після Заамвонної молитви на Божественній Літургії виголошувати особливу молитву (див. Додаток І). 3. Посилити молитви за здоров’я всіх, зокрема за старших і дітей, за осіб зі слабким здоров'ям; особливо просимо молитись за одужання тих, які уражені коронавірусом; 4. Молитися за працівників сфери охорони здоров’я. 5. Продовжити практику молитви о 21.00 за Україну, за оздоровлення хворих, за лікарів. 6. Оскільки Великий піст полягає не лише у стриманні від їжі, то, зокрема, звернути увагу на користі читання духовної літератури (Св. Письма, творів Св. Отців та інших церковних авторів) як поживи для духовного життя та альтернативи надмірному захопленню мас-медійними засобами (телебаченням, Інтернет…). Пам’ятати, що особи похилого віку, а також хворі і немічні, можуть користати з диспензи від посту (споживання м’ясних і молочних страв).

Б. Стосовно відвідування богослужінь

7. Усім вірним Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ, що перебувають в зоні ризику (старшого віку, батькам з малими дітьми, особам з ознаками респіраторних інфекцій, тих, хто недавно повернувся з територій, де поширений коронавірус, і хто з ними проживає) залишатися вдома, щоб не наражати себе та інших на небезпеку зараження, користаючи зі спеціально наданої мною з цієї причини канонічної диспензи (звільнення) від обов’язку фізичної присутності на Божественній Літургії у неділі і свята. Натомість залишається обов’язок брати участь у Божественній Літургії, яка транслюється медійними засобами (інтернет, телебачення, радіо - див. Додаток ІІ), або принаймні однієї години спільної чи особистої молитви та читання Святого Письма на час тривання обмежуючих заходів. 8. Де це можливо, запровадити вживання гучномовця для транслювання богослужіння надворі, щоб у храмі не перебувало більше 10 осіб. 9. Де це можливо, при звершенні богослужінь та треб зберігати відстань між вірними не менше 1,5 м. 10. В часі Сповіді дотримуватись особливих санітарних норм та гігієни (зокрема, використовувати Сповідальниці з захисним бар’єром). Пам’ятати, що в особливих умовах обов’язок Великодної Сповіді можна сповнити до Свята Св. Апп. Петра і Павла. 11. Регулярно пригадувати вірним про правила приступання до Святого Причастя. Вірним, які причащаються, широко відкривати уста і не торкатись ними ложечки. У випадку торкання ложечки вуст причасника протирати її дезінфікуючим розчином. 12. Душпастирям відгукуватися на прохання вірних і, дотримуючись заходів гігієни та адекватного захисту, уділяти їм Таїнства Сповіді та Причастя вдома, особливо коли йдеться про хворих осіб. 13. Дотримуватися правил особистої гігієни в храмах. У цей період є оправданим не торкатися і не цілувати ікон та інших посвячених предметів, які, за звичай, у такий спосіб почитаємо. 14. Посилити заходи протиепідемічної безпеки в храмах, щоби вони були чистим і безпечним місцем для особистої та спільної молитви.

В. Стосовно підтримання належних відносини у суспільстві

15. Прислухатися до розпоряджень органів цивільної влади та дотримуватися санітарних норм. 16. Плекати дух християнської взаємодопомоги, солідарності та відповідальності. 17. Перестерігаємо усіх перед проявами негативного ставлення до уражених коронавірусом чи потенційно уражених. 18. Не піддаватись паніці, об’єктивно перевіряти інформацію, дотримуватись "інформаційної гігієни". 19. Слідкувати за повідомленням церковних засобів масової інформації для отримання додаткових евентуальних вказівок.

Благословення Господнє на Вас!

владика Ярослав (Приріз), Єпископ Самбірсько-Дрогобицький

прот. Любомир Митник, віце-канцлер

Додаток I. Моління на Божественній Літургії під часі.     

1. На кожній Божественній Літургії на Єктенії усильного благання додати особливі прохання:«Ще молимося Господеві Богу нашому, щоб відвернув свій справедливий гнів від нас і уберіг від небезпечної недуги, що загрожує людському родові; змилувався і навідався до хворих, підняв їх з постелі немочі і дарував їм здоров'я душевне і тілесне, молимось Тобі, Господи, вислухай і милостивно помилуй».

2.      Після Заамвонної молитви на Божественній Літургії виголошувати наступну молитву:«Боже Предвічний і Всемогутній, Отче милосердний, Творче неба і землі. Ти з любові до людського роду послав у світ Сина свого Єдинородного як Спасителя та Лікаря душ і тіл наших. На Його слово хворі одужували і всі ті, що їх мучили нечисті духи теж оздоровлялись.Отож, і ми, що переживаємо тепер час болючого досвіду поширення вірусної хвороби, до Тебе, нашого всеблагого Владики, припадаємо і сокрушенним серцем благаємо: споглянь на нас, Господи, помилуй, захорони від недуг і нещастя всіх людей. Подай здоров’я хворим і немічним, прийди з своєю ласкою і потіхою до тих, які страждають. Звільни нас від страху, відчаю, прости нам наші гріхи, визволи від зла байдужості і себелюбства. Навчи нас бачити потреби наших ближніх та їм в любові послужити. Дай мудрість і силу нашим медикам. Скороти цей час тривоги і терпіння, не залиши нас без милості Твоєї, даруй нам благодать навернення і надію.За молитвами Пресвятої Богородиці та всіх святих нашого українського народу, вислухай нас Господи! Бо Тобі належить всяка слава, честь і поклоніння Отцю, і Сину, і Святому Духові нині і повсякчас і на віки віків. Амінь»

Додаток IІ. Трансляція богослужінь

1.      Катедральний храм Пресвятої трійці у м. Дрогобичі

Онлайн-трансляція здійснюєтьсяна сторінці Facebook - Katedra Sde:

- у понеділок, вівторок, четвер о 18.00 год. – Літургія напередосвячених Дарів;

- у середу і п’ятницю о 7.30 год. - Літургія напередосвячених Дарів та парастас-сорокоусти;

- у середу о 17.30 год. – Хресна дорога для молоді;

- у п’ятницю о 16.30 год. – Хресна дорога для дітей;

- у п’ятницю о 18.00 год. – Хресна дорога;

- у суботу о 7.30 год. – Божественна Літургія;

- у неділю о 7.00; 8.30; 10.30; 12.00 год. – Божественна Літургія.

2.      Патріарший Собор Воскресіння Христового у м. Києві

- Онлайн-трансляція здійснюється на сторінці https://www.facebook.com/Zhyve.tv/

3.      Літургія Українською мовою на Ватиканському радіо

Кожної неділі, а також 7 і 19 січня, 7 квітня, 28 серпня й 14 жовтня о 9:05 київського часу з каплиці Благовіщення Свята Літургія в українському обряді транслюється:

- на коротких радіохвилях 31-го метра частотою 9645 кГц і 25-ти метрів частотою 11930 кГц.

- через супутник:  Координати: Radio Vaticana Telepace - HOT BIRD Eutelsat 13B - Trasponder 89; ModulationVBS-2 / Symbol rate:29900 / FEC:3/4-8PSK - Frequecy:MHz 12476 H Audio2 PID Video:2041 - PID Audio2:2043

- В мережі інтернет Онлайн-трансляція здійснюється та запис зберігається на сторінці - https://www.vaticannews.va/uk/podcast/svyata-liturgiya-v-kaplici-blagovishennya.html


Джерело: sde.org.ua


Comments


bottom of page