top of page
  • Фото автораadmin

Прес-реліз святкування 30-ліття виходу УГКЦ з підпілля


Силами парафії Пресвятої Трійці з 28.11 по 7.12. 2019 р. було проведено та організовано програму відзначення 30-ліття виходу УГКЦ з підпілля та повернення храму Пресвятої Трійці м. Дрогобича у Її лоно.

Святкування почалися 28.11.19 р. із спільної конференції з нагоди виходу УГКЦ з підпілля та повернення храму Пресвятої Трійці м. Дрогобича у Її лоно, яка відбулася в актовому залі Дрогобицької Духовної семінарії. Модератором конференції був митр. прот. Тарас Гарасимчук, парох парафії Пресвятої Трійці. Доповідачі: священник з підпілля – митр. прот. Мирон Бендик, священник, що повернувся у лоно УГКЦ із РПЦ, – митр. прот. Олексій Дем’яновський, семінарист, що перейшов у лоно УГКЦ, –прот. Микола Витівський, син підпільного священника – п. Богдан Гринчишин та підпільна мирянка - п. Олена Лебідь.

29.11.19 р. у Катедральному соборі Пресвятої Трійці відбулось виставлення інформаційних банерів про життя і діяльність підпільної УГКЦ та представлення оновленої веб-сторінки парафії Пресвятої Трійці (https://www.katedradrohobych.com).

Із 01.12. по 04.12. 19 р. у Катедральному соборі Пресвятої Трійці відбулись реколекції, які голосив о. Йосафат Бойко, ВС. В часі реколекцій також реколектант зустрівся із подружніми парами, парами що не мають дітей, молитовними спільнотами парафії, а також із молоддю та студентством. Рівно ж отець відвідав навчальні заклади: Гімназію №15 ім. Степана Бандери, Ліцей №1 ім. Івана Франка, Ліцей №3 ім. В'ячеслава Чорновола та Ліцей ім. Богдана Лепкого, де зустрівся із учителями та учнями даних навчальних закладів.

02.12.19 р. у парафії Пресвятої Трійці було освячено трапезну.

03.12.19 р. у храмі Пресвятої Трійці відбулась подячна Божественна Літургія, яку відслужили митр. прот. Мирон Бендик у співслужінні ієрм. Назарія Леха, ЧСВВ. На Літургії були присутні активні учасники підпілля. На завершення Літургії владика Ярослав Приріз вручив усім присутнім учасникам підпілля подячні грамоти.

Відтак у парафіяльному музеї відбулася презентація книги-фотоальбому "Вірні у малому...", яку видано за матеріалами зібраними бл. п. Василем Мроцем. Презентацію провадив митр. прот. Тарас Гарасимчук, парох парафії Пресвятої Трійці, який був модератором видання. До присутніх із словом благословення звернувся владика Ярослав, а відтак прот. Володимир Прохоренко, який взяв на себе основну ношу впорядкування книги, представив слухачам концепцію видання. Слово мали митр. прот. Мирон Бендик, п. Роман Криванчик та п. Микола Походжай.

04.12.19 р., у свято Введення у храм Пресвятої Богородиці, у Катедральному соборі Пресвятої Трійці було відслужено подячну архиєрейську Божественну Літургію з нагоди 30-ліття виходу УГКЦ з підпілля і повернення в її лоно храму Пресвятої Трійці. З цієї нагоди богослужіння очолив владика Гліб, Апостольський Адмінстратор єпархії св. Володимира Великого в Парижі, у співслужінні з владикою Степаном, екзархом Донецького Екзархату, владикою Григорієм, єпископом-помічником Самбірсько-Дрогобицької єпархії, священниками Катедрального собору і священниками, які мали дотичність до підпілля. Також на Літургію були запрошенні священники та богопосвячені особи, які є вихідцями із парафії Пресвятої Трійці.

05.12.19 р. у храмі Пресвятої Трійці відбулась заупокійна Божественна Літургія за усопших мирян і духовенство підпільної УГКЦ, та активістів повернення храму Пресвятої Трійці.

Того ж дня у актовому залі Центру душпастирства молоді Самбірсько-Дрогобицької єпархії з нагоди 30-ліття виходу УГКЦ з підпілля та повернення храму Пресвятої Трійці м. Дрогобича у її лоно відбувся круглий стіл на тему: «Українська Греко-Католицька Церква. Виклики сьогодення». Модератором дійства був о. Тарас Гарасимчук, парох парафії Пресвятої Трійці.

Першим доповідачем був о. д-р Тарас Бублик, науковий співробітник інституту історії Церкви, старший викладач УКУ. Науковець розповів про події Львівського псевдособору 1946 року, який був скликаний у місті Львові згідно з планом НКВС СРСР із ліквідації Української Греко-Католицької Церкви. Наступним доповідачем був п. ліц. Юрій Мартинюк, старший викладач УКУ, який поставив акцент на сучасних викликах нашої Церкви. Заключну доповідь виголосив о. д-р Юстин Бойко, ієромонах Святоуспенської Унівської лаври, який зачепив роль ЗМІ у житті Церкви, наводячи аргументи із власного досвіду.

07.12.19 р. у Катедральному соборі Пресвятої Трійці відбувся V-й фестиваль церковних хорів “Ріки води живої”. У фестивалі взяли участь 6 хорів із дрогобицького деканату, а саме: хор церкви Блаженних священномучеників Северіяна, Віталія та Якима, ієромонахів дрогобицьких (регент – Тарас Земко), хор церкви Успіння Пресвятої Богородиці (регент – Леся Роздольська), хор церкви Святих рівноапостольних Володимира та Ольги (регент – Ольга Казимирів), хор "Місіонер" - церкви Святих апп. Петра і Павла (регент – Оксана Роман), хор церкви Преображення Господа Нашого Ісуса Христа (регент – Наталія Древняк) та хор "Дзвін" - церкви Пресвятої Трійці (регент – Ірина Захарій).

Comments


bottom of page